Antigoné az Illés Akadémia Gimnáziumában

Antigoné az Illés Akadémia Gimnáziumában

Kötelező olvasmány élőben!

A Weöres Sándor Színház művészei: Bálint Éva, Horváth Ákos, Papp-Ionescu Dóra, Szabó Róbert Endre, Némedi Árpád, Németh Gyöngyi, Németh Andrea érkeztek a Szarka Zoltán utcába: irodalom óra keretében adták elő Szophoklész drámáját. A színészek a diákok között játszódó előadásban megpróbálták kideríteni: ma is időszerűek-e a konfliktusok, amiket az ókor görög író megfogalmazott. Mi motiválja vajon a döntéseinket? Hova vezethet, ha nem vagyunk képesek figyelni egymásra? Ha csak a saját igazunkat hajtjuk?

Kiderült: a 2500 éve született mű aktualitása ma is megvan: Antigoné az emberség és az isteni íratlan szabályokat képviseli, míg Kreón a zsarnoki törvényt tartja szem előtt.

Az Illés Akadémia Gimnáziumának 9. osztálya élvezhette a kihelyezett teátrumot – így elmondhatjuk, hogy nem csak a tanulás, az étkezés, az edzések és a kollégium helyszíne, hanem a színház is itt van nálunk – a jövő egy helyen!