Az ország tíz legjobb csapata közé jutottak

Az ország tíz legjobb csapata közé jutottak

Tóth Bianka, Giczi Kata és Mesterházy Ivett képviselték az Illés Akadémia Gimnáziumát.

A Budapest Gazdasági Egyetem Kereskedelmi Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kara írta ki középiskolák számára a BeKVIKer elnevezésű esetmegoldó versenyét. Az Illés Akadémia Gimnáziumából – Trónfosztók néven – Tóth Bianka, Giczi Kata és Mesterházy Ivett indult el.

A testvérem a BGE hallgatója, így ő hívta fel a figyelmemet arra, hogy indul ez a verseny. Nem volt nehéz rávenni a lányokat, hogy közös csapatot alkossunk. Az edzések és az iskolai teendők mellett ez a megmérettetés kicsit kiszakított bennünket a megszokott hétköznapokból

– kezdte a „szervező”, Giczi Kata.

Az első feladat még online zajlott. Itt számot kellett adni arról, hogy mit is tudunk a Budapesti Gazdasági Egyetemről, hiszen be kellett mutatni egy hallgató elképzelt napját, illetve egy TikTok-videót kellett készíteni. Ezek alapján az első tíz csapat jutott az országos döntőbe – köztük mi is

– mesélte Mesterházy Ivett.

Rajtunk kívül minden más csapat budapesti gazdasági középfokú intézményből érkezett, és volt olyan iskola is, amelyet több trió képviselt. A versenyre elkísért bennünket Németh-Sali Bálint tanár úr is – ezúton is köszönjük az ő támogatását! A helyszínen aztán egy esetmegoldás volt a feladatunk, ami alapján egy szállodát tettünk zöldebbé és energiatakarékosabbá – erre 45 percünk volt, majd egy ötfős bizottságnak kellett mindezt prezentálnunk

– mondta Tóth Bianka.

A lányok kipróbálták magukat egy új területen, tették mindezt sikerrel, hiszen eljutottak az ország legjobb tíz csapata közé.