Helyesírási versenyen indult Mesterházy Ivett

Helyesírási versenyen indult Mesterházy Ivett

Az Illés Akadémia Gimnáziumának diákja az előkelő ötödik helyen végzett.

Gimnáziumunk 11. osztályos tanulója, Mesterházy Ivett is részt vett az Implom József helyesírási verseny Vas vármegyei fordulójában. Felkészítő tanára, Müller Eszter számolt be a megmérettetésről:

A verseny online felületen zajlott, ahol a feladatok között megtalálhatóak voltak a hosszú-rövid magánhangzóknak, a földrajzi nevek -i képzős alakjainak, a különírás-egybeírás szabályainak problémáját körbejáró kérdéskörök, az intézménynevek pontos leírását kérő feladatok. A feladatlap készítői a hallás után az intonációk megállapítására is kíváncsiak voltak. A nehézséget leginkább az idő rövidsége adta, hiszen a 26 feladatra mindössze 45 perc állt a rendelkezésükre. Ivett nagyon szép, 76 pontos eredménnyel az ötödik helyen zárta ezt a versenyt. Saját elmondása alapján voltak feladatok, melyeket nagyon könnyűnek érzett, de olyan is, amely a válaszlehetőségek nagy száma miatt bizonyult nehezebbnek és időigényesebbnek.