Mikulásváró süteményt készítettek a kollégisták

Mikulásváró süteményt készítettek a kollégisták

Ezért a kekszroládért minden Mikulás utat keresne a kéményen át!

Dr. Barityné Házi Ottilia vezetésével konyhai tudásukról is számot adhattak az Illés Akadémia kollégistái. Ugyanis Otti néni irányításával a manólányok Mikulásváró süteményt készítettek. Na jó, még a hóesés előtt a szakmai stáb is befutott, hogy teszteljék a finomságot – a minőség-ellenőrzés mégiscsak fontos feladat, nem lehet akárkire bízni!

Az alapanyag-beszerzéstől az a megterített asztalig minden folyamatot a lányok végeztek Otti néni vigyázó tekintete mellett, aki igazán büszke lehet a tanítványaira. Az éjjel pedig a Mikulás is megérkezhet a szeretetvendégségre…

Az Illés Akadémia kollégistáinak kekszroládjának receptje:

25 dkg keksz
10 dkg darált dió
15 dkg porcukor
2 evőkanál kakaópor
20 ml rumaroma
1 dl tej

Fentieket összegyúrjuk, majd vizezett sütőpapírra egy ujjnyi vastag téglalapot nyújtunk belőle. (Ha a masszára folpackot teszünk, akkor nem ragad a tészta a nyújtófára!)

A töltelék:

15 dkg vaj vagy margarin
15 dkg porcukor
1 csomag vaníliáscukor

Fentieket habosra keverjük, majd rákenjük a kinyújtott tésztára. Összegöngyöljük mint a bejglit, majd megszórjuk kókuszreszelékkel.

Jó étvágyat hozzá!